Emocinis valgymas

Emocinis valgymas sukelia antsvorį

Marijus Vaznys

4/30/20231 min read

variety of foods on top of gray table
variety of foods on top of gray table

Jau kurį laiką bandau suprasti, kaip emocinis valgymas mane veikia ir kodėl jis atsirado. Kas gi tai yra?

Emocinis valgymas yra paplitęs elgesys tarp žmonių, kurie patiria stresą, nerimą ar depresiją. Jie gali naudoti maistą kaip būdą laikinai nuraminti savo emocijas arba patirti malonumą. Tačiau, deja, tai dažnai yra trumpalaikis sprendimas, kuris gali turi ilgalaikių neigiamų pasekmių fizinei ir emocinei sveikatai.

Tai nėra susiję su alkio pojūčiais

Emocinis valgymas yra susijęs su mūsų patiriamomis emocijomis, o ne su fiziologiniu alkio pojūčiu. Todėl, kai mes susijaudiname ar išgyvename kitas nemalonias emocijas, mes galime siekti nuraminti save valgydami, nepriklausomai nuo to, ar mes iš tikrųjų alkani.

Tai gali sukelti ilgalaikę žalą sveikatai

Emocinis valgymas gali sukelti ilgalaikę žalą sveikatai. Jis prisideda prie antsvorio ir nutukimo, taip pat sukelia apkrovą virškinamajam traktui. Be to, tai gali paveikti psichinę sveikatą, pavyzdžiui, sukelti jausmą, kad jūs nevaldote savo elgesio.

Tai gali kelti daugiau emocijų

Kai mes naudojame maistą kaip būdą valdyti savo emocijas, tai gali sukelti dar daugiau neigiamų emocijų. Pavyzdžiui, sukelti kaltės arba nepasitikėjimo savimi jausmą, kad jūs nevaldote savo elgesio. Visa tai gali sustiprinti poreikį vėl valgyti, kad būdą atsikratyti nemalonių jausmų.