Neįvertinti baltymai

Sveika mityba yra svarbu mažinant svorį. Labai dažnai, mes nesuvartojam pakankamai baltymų

Marijus Vaznys

4/28/20231 min read

a person pouring a smoothie into a jar
a person pouring a smoothie into a jar

Nors baltymai yra vienas iš svarbiausių maisto komponentų, kuriuos reikia įtraukti į mitybą siekiant sėkmingai numesti svorio, dažnai jų suvartojame nepakankamai. Nors kiti maisto produktai, tokie kaip vaisiai, daržovės ir grūdai, taip pat yra svarbūs sveikam maisto produktų pasirinkimui, baltymai gali suteikti organizmui daug naudos metant svorį.

Baltymai yra esminiai organizmo statybinių medžiagų komponentai. Jie sudaro kūno ląstelių, raumenų audinio, kaulų, kraujo, hormonų ir fermentų struktūrą.

Kitaip tariant, baltymai yra kūno statybinės medžiagos. Kai pradedate mesti svorį, dažnai jūsų kūnas pradeda netekti raumenų, kad palaikyti esamą raumenų masę, reikia ir sportuoti ir valgyti daugiau baltymų.

Dalis maisto produktų, turinčių daug baltymų, yra taip pat mažai kaloringi, o tai yra svarbu siekiant numesti svorio. Pavyzdžiui, 100 gramų vištienos krūtinėlės turi apie 30 gramų baltymų ir tik 165 kalorijas. Tai reiškia, kad, valgydami daug baltymų, galite duoti savo organizmui reikiamų medžiagų, bet tuo pat metu išvengti per didelio kalorijų suvartojimo.

Baltymų suvartojimas taip pat gali padidinti sotumo jausmą. Baltymai sumažina alkio hormono grelino kiekį. Taip pat, virškinimo sistemo padidina peptido hormono, dėl kurio jaučiatės sotūs, kiekį.

Norint efektyviai numesti svorio, svarbu valgyti pakankamai baltymų. Jie padeda organizmui atkurti raumenis, o tai savo ruožtu gerina medžiagų apykaitą.